Teknoloji Haberleri , Gündemden Haberler , Haberler

Oscar Alan Film Oyuncuları Kimlerdir?

0 9

Oscar Nedir?

Aslında Akademi Ödüllerdir ancak Oscar Ödülleri olarak daha çok bilinirler. Bu ödül dünyada en çok bilinen film anlamına gelmektedir. İlk olarak 1929 yılında verilmeye başlayan bir ödül türüdür. Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından karar verilip seçilen filmler Los Angeles’ da ödüllendirilmeye başlanmıştır. Her yıl Şubat ayında verilir Oscar ödülleri.

2017 Yılında Oscar Ödülleri Hangi Film Ve Oyuncularına Verilmiştir?

En iyi film ve en iyi uyarlanan senaryo ödülü Moonlight filmine gitmiştir. Ay Işığı olarak Türkçeye çevrilmiştir. İnsanların kendini tanıması ve insan ilişkileri konu alınan bir filmdir.

Moonlight Filmi ile ödül kazanan oyuncu ise; Mahershala Ali en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü almıştır.

La La Land filmi ile Damien Chazelle en iyi yönetmen ödülünü almıştır. Aşıklar şehri olarak Türkçeye çevrilen bu film romantik komedi ve müzikal tadında keyifli bir filmdir. Emma Stone bu film ile en iyi kadın oyuncu ödülüne ulaşmıştır. en iyi görüntü yönetmeni ve prodüksiyon tasarımı, film müziği ödülleri de bu filmle sahiplerine ulaşmıştır. En iyi özgün şarkı ödülünü de City of Stars filmi ile birlikte almıştır.

En iyi orjinal senaryo ise Manchester by the Sea filmine gitmiştir. Film Türkçeye Yaşamın Kıyısında olarak çevrilmiştir. Kapıcılık yaparak hayatını kazanan kendi halinde bir adamın öyküsünü anlatmaktadır film. Casey Affleck bu film ile en iyi erkek oyuncu ödülüne layık görülmüştür.

Arrival filmi ise en iyi ses kurgusu ödülüne layık görülmüştür. Film Türkçeye Geliş olarak çevrilmiştir.

En iyi animasyon filmi ödülü Zootopia’ya veilmiştir. Çizgi film tadında güzel bir animasyondur. En iyi kısa animasyon filmde ödüllendirilmiştir ve Piper bu ödülü kazanmıştır.

O.J: Made in America en iyi belgesel ödülü verilerek ödüllendirildi. The White Helmets ise en iyi kısa belgesel ödülüne layık görülmüştür.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.