Teknoloji Haberleri , Gündemden Haberler , Haberler

İşinize Yarayacak 9 Web Sitesi

0 34

İşinize yarayacak 9 web sitesi için sizlere Merhaba demek istiyorum . Hadi başlayalım.

1 : Smartmockups

Özellikle tasarım yapanların işine yarayacak bir site . Müsteriye sunacagınız mockupsları buradan seçebilirsiniz.
Mockups Nedir ?
Bitmiş bir tasarımı ürünlerin üzerine yerleştirme sanatıdır. Üstteki sitede ücretsiz bir şekilde tasarımlarınızı tişört üzerine basabilir ve bunu görebilirsiniz. Tişört sadece bir örnekti istediğiniz şeyin üzerine basabilir oradan önizlemesini yapabilirsiniz.

 

2 : PhotoCreator

Arkaplana istediğiniz resimleri ekleyebileceğiniz bir site . Birbirinin içerisine geçirerek yeni fotoğraflar oluşturabilirsiniz. Örneğin kahve içen bir model fotoğrafını yapabilirsiniz. Bu modeli ister mutfaga koyabilirsiniz ister evin dışına .  Kaliteli fotoğraflar çıkarıp işinize yarayacak bir site ziyaret etmekte fayda var. Ücretsiz olarak photoshop için psd dosyası olarak indirme imkanımızda bulunuyor.

3 : CleanPng

Png formatı biliyorsunuzki arkaplanı silinmiş görseldir . Bu sitede görsellerinizin arkaplanına ekleyebileceğiniz çerçeveler bulunmaktadır. Her türlü png’leri buradan bulabilirsiniz. Bir çok kategori mevcut siteyi ziyaret etmenizde fayda var.

4 : İconFinder

Png’ye benzer bir site . Popüler olan olmayan tüm iconları ücretsiz indirebiliyoruz . Bildiğiniz bütün logoları burdan bulabilirsiniz. İnstagram logosunu bile indirebiliriz. İşinize yarayacak bir site hayal ettiginiz bütün ikonları karşınıza çıkarabilir.  Üç boyutlu iconlarda var ziyaret etmenizi tavsiye ederim .

5 : Photopea

Adobe photoshop’un aynısının onlinesi . Bilgisayarı photoshopu kaldırmayan arkadaşlara tavsiye ederim . Photoshoptaki tüm özellikler bu sitede var filtreler menüler hepsi aynı .

6 : Pixlr

Pixlrı tanıtık bulabilirsiniz. Pixlr’ın telefonda uygulamasıda var çoğunuz biliyorsunuz. Hem fotoğrafı şeffaf yapabiliyor hem fotoğraf üzerinde oynamanızı sağlayabiliyor. Bir önceki site olan Photopea gibi bir site ve ayrıca öne çıkacak başka bir özelliği ise Türkçe desteğinin olmasıdır. Basit ve profesyonel çalışanlar için ayrı ayrı bölümleri mevcuttur. Arayüz olarak Photoshop’un birebir aynısı diyebiliriz.

7 : Ezgif

Videoları gif haline döndürme sitesidir . Videoları isteidiğiniz resim formatına çevirebilen ücretsiz ve kullanışlı bir websitesidir. Boyut küçültme boyut büyütme özellikleride mevcuttur.  Siteyi ziyaret etmenizde fayda var.

8 : 10minutemail

Geçici bir mail adresi sitesidir . 10 Dakikalık gelen kutusu oluşturulan bir sitedir . 10 dakika sonra mail otomatikmen silinecektir. Örneğin bir siteye üye olacaksınız kendi mailinizi yazmak istemiyorsunuz bu maillerle üyelik oluşturabilir ve inbox’tan mail alabilir kodlarınızı kullanabilirsiniz. Süresini istediginiz zaman 10 dakika daha isteyip uzatabilirsiniz aktif süresi bitmeden .

9 : Sendgb

Yüksek boyutlu dosyaları göndermek isteyeceginiz bir sitedir. WeTransfer en yaygın site olarak biliniyor ancak bu sitede wetransfer’den fark olarak 5 Gb gönderme imkanınız vardır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.