Teknoloji Haberleri , Gündemden Haberler , Haberler

Dünyanın Yaşanacak En İyi Şehirleri

0 17

Bu pandemi döneminde geziler çok aksasada gezi severlerin ve seyehat etmekten hoşlananlar için dünyanın yaşanacak en iyi şehirleri listesini çıkardık.
Araştıranlar bilir Viyana bu listenin her zaman en başındaydı şimdide öyle . Hemen arkasından  İsviçre’nin en büyük kenti  olan Zürih bulunmaktadır. Sonrasında plaj bakımından zenginliğiyle bilinen doğa harikası olan Yeni Zelanda’nın başkenti olan Auckland bulunmaktadır. Gelelim dördüncü yaşanabilir şehire Almanya’nın Münih şehridir.
Sevgili GunlukTekno okurları gelin bu ülkeleri ve diğer yaşanabilen ülkeleri tanıyalım .

Viyana – Avusturya

Üst üste 8 kez dünyanın en yaşanabilir şehri konumuna layık görülen Viyana harika bir kültür sanat merkezidir. En iyi yurt dışı konserleri izleyebilirsiniz Viyana’da. Restorantlar kafeler ve ulaşım yönünden oldukça kaliteli bir şehirdir. Viyana hakkındaki bilgileri buradan alabilirsiniz.

Zürih – İsviçre

Pahalı bir hayatı olan Zürih, verdiğiniz her parayı hak edecek güzellikte olan bir şehirdir. Finans merkezi olduğu halde çok sakin bir enerjiye sahiptir.

Münih – Almanya

Ekonomisi güçlü olan şehir tüm alanlarda bu ekonomiden yararlanarak yaşanabilirlik derecesini yükseltiyor . Aynı zamanda futbol ve endistüri şehri olarakta biliniyor.

Auckland – Yeni Zelanda

Yeni Zelandanın Başkentidir. Muhteşem bir doğa güzelliği olmasının yanı sıra Okyanusya’nın En büyük ticaret merkezlerinden birisidir. Ekonomi ve ekoloji uyumu en üst düzeyde bir şehirdir.

Vancouver – Kanada

Soğuk olmasına rağmen Kanada’nın en kalabalık şehri ünvanını taşıyor. Bütün Amerika kıtasında yaşanılabilecek en iyi şehir olarak gösteriliyor.

Düsseldorf – Almanya

Endistüri bakımından güçlü , moda sektörünün lideri olma yolunda emin adımlarla yürüyen bir şehir. Aynı zamanda kültür sanat bakımındanda şahane bir yükselişi var. Alman kentleri arasında en yükselişte olan şehirlerden bir tanesi.

Cenevre – İsviçre

Cenevre bu araştırmalar yapılmadan öncede kalitesiyle dillerdeydi . Dillerden düşmeyen cazibesi sayesinde nüfusun bir çoğu İsviçre uyruklu olmayan vatandaşlardan oluşuyor . Duyan gelmiş misali .

Kopenhag – Danimarka

Avrupada en popüler şehirler arasında sürekli olarak yerini güncellemektedir. Gece hayatı ve kültür ve sanat bakımından oldukça zengindir.

Basel – İsviçre

İsviçrenin şehirleri sıralamarda oldukça iyi durumda Basel’de bunlardan bir tanesi.

Sidney – Avustralya

Her yıl milyonlarda turisti ağırlayan Güney Yarım Küre’nin en büyük şehridir. Dünya kültürü bakımından oldukça önemli yere sahiptir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.