Teknoloji Haberleri , Gündemden Haberler , Haberler

Covid Aşısı Nasıl Yapılacak ? Aşıla Uygulaması

0 32

Korona virüs salgını boyunca insanların aklına takılan sorulardan bir taneside aşı nasıl yapılacak sorusudur . Bununla ilgili resmi bir açıklama geldi . Yeni bir uygulama cıkacagı yönünde bir açıklama oldu bu . Uygulamanın ismi ise Aşıla Uygulaması.

Aşıla uygulaması nedir ?

Aşıla uygulaması Sağlık bakanlığı tarafından geliştirilen bir uygulamadır. Henüz mağazalarda yerini almamış ancak en kısa zamanda yerini alacaktır . Aşıla uygulaması İşleyişi önce kayıt sonra aşı şeklinde olacaktır.  Önce Covid 19 aşı kapsamında kayıtlar yapılıp sonra uygunlugu kontrol edilip uygun görülürse aşı yapılacaktır.

Aşıla uygulaması ile ilgili dökümanlara https://asila.saglik.gov.tr websitesinden ulaşabilirsiniz .

Uygulama tüm cihazlarla uyumlu halde mağazaya sunulacaktır.  İOS, Android ve Huawei mağazalarına yüklenecektir . Uygulama yayınlandıktan hemen sonra milyonlarca indirme alıp popüler uygulamalar arasına girecegi düşünülüyor . Örnek verecek olursak Hayat Eve Sığar Uygulamasıda buna örnektir.

Aşı ne zaman yapılacak sorularına cevaplarda verilirken bizde hatırlatalım aşı vurulma tarihi olarak 15 Ocak başlangıc tarihi belirlenmişti umarız hic bir sıkıntı olmadan belirlenen tarihte aşılamalar başlar ve bu süreci sıkıntısız atlatırız.

Türkiyede Dijitalleşme oldukca yaygın hale geldiği için gayet başarılı bir yol izlenmiştir. Eğer Dijital ortamdan değilde hastane üzerinden yürütüldügünü düşünürsek her şeyin oldukca riskliydi bu bakımdan biz gunluktekno sitesi olarak duruma çok sevindik ve sizlerle paylaşmak istedik .

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.