Teknoloji Haberleri , Gündemden Haberler , Haberler

Araba Satışı Yapılan Popüler Siteler

0 7

Türkiye’de otomotiv satın alanlar ya da satın almayı planlayanlar arasında yapılan bir araştırmaya göre ’i gibi bir rakam için otomotiv tutkunu önemli bir önem arz etmekte. Bu kitle için, onları araç satın almaya iten en önemli faktör, güvenlik, konfor, esneklik gibi fonksiyonel nedenlerden ziyade, çok daha duygusal olan, bir otomobile sahip olma tutkusu diyebiliriz. Kalan yüzdelik ise kar etmek al sat işi yapmak ya da sadece kullanmak için satın alma işlemi gerçekleştirmektedir. Bu bilgilere ulaşmak artık o kadar kolay ki, tanıtım amacıyla kullanıma sunulan birkaç site örneği vermek gerekirse;

Sahibinden.Com

Birçok kişisin bildiği gibi adı geçen sitenin çok yönlü olması gibi araba tanıtımlarında satın alma veya satış işlemlerinde önemli bir rol oynamaktadır. İnsanların kendi araçlarını bir kullanıcı olarak diğer insanlara tanıtması kadar doğal bir şey yoktur.

Arabam.Com

Diğer siteye göre çok yönlü olmamakla birlikte sadece araba üzerine tanıtım yaparak kişinin alış ve satış yapmasına olanak sağlayan sitelerden biri. Bu site diğer siteye göre kullanım açısından ve görsel açıdan biraz daha iyi basit ve kullanışlı.

İkiciyeni.Com

Bu sitede ise kullanılmış araçları en ince detayına kadar incelemesi yapılmış olup, her türlü detaya örneklendirme yaparak kullanıcının ihale yolu ile alış satış yapmaktadır. Kişinin araba üzerinde kararı daha belirgin olmasına yardımcı olur. Görseller daha belirgindir. Örneklere bir kez yer verilmiştir.

Arabalar hakkında detaylı bilgiye sahip değilseniz ya da araba alım satım işi yapmak için buna benzer daha siteler mevcut. Sonuçta alacağınız araba kendi ihtiyacınıza ve bütçenize uygun olması gerekir. Bu durumlarda bu sitelere girmeden önce alacağınız araba hakkında bir ön çalışma yapmış olduğunuz için son alım işlerinde ya da kara verme aşamasında size bir artı daha sunar. Bu tarz siteler sizleri alacağınız arabaya biraz daha yakınlaştırarak hedefe ulaşmanıza faydalı ve yarar sağlar. Sonuçta alınacak arabaya verilecek paranın boşa gitmesini hiç kimse istemez. Bu yüzden verilen para karşılığında alınması planlanan aracın değerini karşılaması gerekir. Aracı alacak kişinin memnun kalması çok önemlidir

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.